• TRUMPĖJANČIOS DIENOS? METAS RETINOLIUI!

  Apie tai, kad retinoidai ir vienas dažniausiai kosmetikoje naudojamų jų variantų – retinolis yra viena veikliausių ir didžiausią poveikį odai turinčių medžiagų, kalbama jau ne vieną dešimtmetį. Šie vitamino A deriniai ne tik susilaukė daugybės mokslinių tyrimų, bet ir buvo plačiai pritaikyti sveikatinimo ir grožio industrijose: nuo kosmetinių defektų iki rimtų ligų gydymo ir kasdienės odos priežiūros namuose. Kadangi retinolio gaunanti oda tampa jautresnė UV spinduliams, įprastai šią priemonę patariamą pradėti naudoti vėsiuoju metų laiku, kai stipriai sumažėja saulės aktyvumas ir saulėtų dienų skaičius.

  MOKSLAS SAKO – TAIP!

  Prieš gerą dešimtmetį Mičigano ir Stanfordo medicinos mokyklų mokslininkai nusprendė atlikti eksperimentą su garbaus amžiaus (+/- 85 m.) senukais: pusę metų, kelis kartus per savaitę, jie bandomiesiems tepė retinoliu vidinio rankos sulenkimo odą. Kitą ranką patepdavo losjonu be retinolio. Tam, kad rezultatas būtų įvertintas maksimaliai tiksliai, buvo paimti abiejų rankų biopsijos mėginiai prieš bandymą ir po jo. Kaip jau turbūt numanote, rezultatas buvo stulbinantis: reguliariai retinoliu tepama oda ne tik vizualiai tapo švelnesnė ir lygesnė, sumažėjo smulkiosios raukšlės, bet, kaip parodė biopsijos tyrimas, retinolis paskatino struktūrinių odos komponentų gamybą, o jos pokyčiai vyko molekuliniu lygmeniu. Šiandien retinolis pasitelkiamas tiek aknei gydyti, tiek odos uždegiminiams procesams suvaldyti. Kadangi ši medžiaga skatina odos regeneracinius procesus, nuosekliai naudojamas retinolis padeda mažinti smulkiąsias raukšleles ir pristabdo naujų atsiradimą. Jis prasiskverbia į giliausius odos sluoksnius, skatindamas natūralius kolageno gamybos procesus, padeda atkimšti poras ir jas sutraukia, šviesina odą ir efektyviai padeda sumažinti odos pigmentaciją bei atsigauti nuo saulės pažeidimų.

  DAR NEPRISIJAUKINOTE RETINOLIO? DABAR PATS METAS TĄ PADARYTI.

  Galingas poveikis turi savo kainą: vos pradėjus naudoti retinolį oda gali kiek pašerpetoti, pasausėti, parausti, padidėti jautrumas paakių, lūpų srityje. Todėl prisijaukinti retinolį derėtų palaipsniui: pradėkite nuo nedidelės koncentracijos kelis kartus per savaitę vakarais. Pamažu pereikite prie kasdienio naudojimo ir didinkite retinolio koncentraciją.

  Čia jums į pagalbą ateis vieno garsiausių inovatyvių ir atsakingai pagamintų kosmetikos ženklų, kanadiečių DECIEM brendas The Ordinary, jau tapęs kone retinolio sinonimu. Didelio stabilumo 0,2 % grynas retinolis iš The Ordinary yra vandens neturintis serumas skvaleno pagrindu. Kas tas skvalenas? Mūsų odoje natūraliai randamas aliejus, užtikrinantis jos drėkinimą ir apsaugą bei neįtikėtinai gerai odos absorbuojamas. Beje, tik viena raidelė, bet milžiniškas skirtumas: skvalEnas yra gaunamas iš augalų (alyvuogių), o skvalAnas – iš ryklio kepenų, tad pastarasis, nors ir būdamas stabilesnė forma, nėra pageidaujamas kosmetikoje būtent dėl gyvąją gamtą niokojančios savo kilmės. O kadangi visi The Ordinary produktai yra sukurti be sveikatai pavojingų medžiagų ir tik iš etiškai, organiškai ir ekologiškai išgautų žaliavų, tai jūsų odos gerove rūpinsis būtent skvalEno pagrindu sukurtas retinolio koncentratas.

  Odai pripratus prie retinolio, galite pereiti prie intensyvesnės terapijos – The Ordinary 1 % retinolio serumo skvalene. Kodėl? Nes retinolio poveikis odai priklauso nuo jo koncentracijos kosmetikos priemonėje: kuo koncentracija didesnė, tuo priemonė efektyvesnė.
  Tepkite The Ordinary retinolį kasdien ant švarios odos, po vandens pagrindo serumų ir, žinoma, nepamirškite atsisakyti visų kitų retinolio ar retinoidų turinčių kosmetikos priemonių naudojimo.

  Svarbiausia taisyklė: retinolį tepkite vakare, o dienomis odą dėl padidėjusio jautrumo UV spinduliams apsaugokite SPF filtrų turinčiomis priemonėmis – pageidautina, bent SPF 30 stiprumo.

  Kad naktis yra geriausias metas odai regeneruotis bei dirbti, kalba ir LIXIRSKIN: šis Londone dermatologės farmacininkės sukurtas brendas pasiūlė originalią odos priežiūros produktų liniją, paremtą labai konkrečia filosofija: neverskite odos blaškytis – prašykite jos dirbti vieną konkretų darbą konkrečiu metu. Todėl naktį, kai oda persijungia į atkuriamąjį režimą, pats metas jai padėti pasitelkus Naktinį serumą su 1% retinoliu: jis reguliuoja odos metabolizmą, suteikia odai stangrumo, elastingumo ir sveikos išvaizdos, raukšlelės tampa mažiau pastebimos. Beje, geriausiam poveikiui LIXIRSKIN siūlo kaitalioti priemonių naudojimą, taip stimuliuojant odą: panaudojus retinolį 4 savaites, kelias dienas leisti odai pailsėti, o tuomet mėnesį laiko naudoti kitą naktinį serumą, ir tik tuomet vėl grįžti prie retinolio.

  preloader