• Norite sumažinti plaukų riebalavimąsi? Rinkitės natūralius šampūnus

  Ar žinojote, kad šampūnams ir kondicionieriams tenka liūto dalis visų mūsų sunaudojamų grožio produktų asortimente? O prisiminus dar vieną skaičių – kad kasdien vidutiniškai savo higienos ir grožio procedūrų metu panaudojame per 150 cheminių medžiagų – tampa aišku, kad renkantis šiuos plaukų priežiūros produktus verta ypač atidžiai skaityti etiketes ir analizuoti sudėtį. Na, bent jau tiems ir toms, kurie išties myli savo kūną ir rūpinasi gera savijauta.

  Valantis ir saugantis – misija įmanoma?

  Aplinkos teršalai, galvos riebalų perteklius, prakaitas, pleiskanos, taip pat plaukų priežiūros ir formavimo priemonių likučiai – pagaminti šampūną, kuris be vargo nuplautų visus šiuos nešvarumus nuo galvos odos ir plaukų, tėra lengvoji užduoties dalis. Sunkioji – sukurti tokią formulę, pagal kurią pagamintas šampūnas ne tik tinkamai valytų, bet ir nesausintų nei plaukų, nei galvos odos, nedirgintų, nealergizuotų ir neišprovokuotų pleiskanojimo. Kitaip sakant: pašalintų tik tiek natūraliai plaukus padengiančios riebalinės apsaugos, kiek to reikalauja higiena ir grožis, bet nesunaikintų natūralios mūsų skalpo biotos ir nesugriautų biologinio balanso. Štai kodėl atrasti tinkamą valomųjų vs. grožio savybių balansą nėra taip paprasta, ir ne veltui ekspertai tvirtina, kad veiksminga ir subalansuota šampūno formulė – tai net ne mokslas, bet menas! Vis dėlto praktika rodo, kad dauguma masinės pramonės pagamintų šampūnų yra su stipriais plovikliais, kurie nuo plaukų pašalina viską – netgi mums būtiną apsauginį sluoksnį. Nereikia ir sakyti, kad tai itin stiprus ir mūsų galvos odos pusiausvyrą pažeidžiantis veiksnys – sukeliantis kūnui stresą ir paskatinantis plaukus dar stipriau riebaluotis, kad sugrąžintų šampūno pažeistą natūralų galvos odos pH. Taip užsisuka nesibaigiantis „nespėjau išsiplauti galvos – o ji ir vėl riebaluota“ ciklas. Negana to, neigiamas tokių šampūnų poveikis gamintojų neretai užmaskuojamas skystuoju plastiku – silikonais, dėl kurių plaukai įgyja laikino spindesio. Bet klastingieji silikonai ne tik padengia plaukus po kiekvieno plovimo vis storėjančia plėvele, taip juos dusindami ir silpnindami, bet, patekę į nuotekas, pasklinda nano dalelėmis į upes ir jūras, užteršdami mūsų aplinką ir net geriamąjį vandenį. Brangoka kaina už trumpalaikį efektą, ar ne?

  Sprendimas? Tvarus grožis ir holistinis požiūris į savo kūną.

  „Kai pradėjau eiti tvaraus grožio keliu, daug kas mane vadino pamišėle. „Po galais, ką reiškia natūralistinis požiūris į plaukus?!“ – sakė man. O iš tiesų tai reiškia pagarbą plaukams, kūno ir galvos odai, pagaliau, visam mūsų kūnui apskritai. Nepamirškime: plaukas – tai natūralus kūno audinys, kuris, kaip rodo mano asmeninė patirtis, jaučiasi gerokai laimingesnis, kai juo rūpinamės naudodami natūralias medžiagas,“ – taip apie tvaraus grožio sampratą kalba viena garsiausių organinio požiūrio į plaukus ambasadore laikoma plaukų stilistė Tabitha James Kraan. Viena iš Tabithos propaguojamų idėjų skamba labai paprastai: nustokite alinti savo plaukus ir galvos odą pernelyg dažnais galvos plovimais. Tam, kad neužsisuktų „nuolat riebaluotų“ plaukų ratas, rinkitės natūralius produktus, kurie padeda kūnui atkurti natūralų balansą. Sukūrusi savo vardo plaukų priežiūros produktų liniją Tabitha skyrė didelį dėmesį tam, kad sudedamosios plaukų prausiklių dalys padėtų mažinti galvos riebalavimąsi ir kuo mažiau stimuliuotų riebalų liaukas.

  Štai kodėl pakanka vieno TABITHA JK plaukų prausiklio, kad išspręstumėte visą puokštę skirtingų problemų: per sausi, per riebūs, pleiskanoti plaukai – sugrąžinus natūralų sistemos balansą, visos šios bėdos susitvarko savaime. Nes sveiki plaukai prasideda nuo sveikos galvos odos.
  Bijote, kad pradėjus rečiau plautis plaukus, jie atrodys sukritę ir sulipę? Tabithos patarimas: iš pradžių pamėginkite padaryti viena diena ilgesnį tarpą tarp plovimų nei įprastai – natūraliam balansui sugrąžinti reikia laiko. O kad jaustumėtės komfortiškai, tarpuose tarp plovimų naudokite TABITHA JK sausą šampūną – jis ne tik išvalo plaukus, pašalindamas perteklinius riebalus bei kitus nešvarumus, bet ir suteikia apimties bei atkelia nuo šaknų. O kondicionierius? Be abejo, būtinas – tai nepamainoma giluminė drėgmės injekcija mūsų plaukams. TABITHA JK linijos kondicionieriai gali būti naudojami tiek kaip nuskalaujama ar nenuskalaujama plaukus kondicionuojanti priemonė, tiek kaip plaukų formavimo produktas – tepamas ant sausų arba šlapių plaukų, pagal poreikį. Taip, vienas produktas iš tiesų gali tiek daug!

  preloader