• Plaukų spindesys: ką renkatės – plastikinį ar tikrą?

  Pakalbėkime apie silikonus: taip, tuos pačius polimerus, be kurių savo produktų nebeįsivaizduoja didžioji dauguma masinės kosmetikos gamintojų. Ypač silikonus pamėgo plaukų priežiūros pramonė: jų galite rasti šampūnuose, kondicionieriuose ir šukuosenų formavimo produktuose, nes šie cheminiai elementai kaip niekas kitas veiksmingai ir greitai padeda pasiekti trumpalaikio spindėjimo, glotnumo, lengvo iššukavimo efekto. Tiesa, labai greitai į silikonus ėmė krypti ne tik susižavėję, bet ir rūstūs žvilgsniai. Ir štai kodėl.

  Dėl savo žaibiško poveikio ilgą laiką silikonai buvo laikomi net labai pageidaujamu priedu – dar ir dėl to, kad jie padengia plaukus apsaugine plėvele, saugančia tiek nuo žalingo aplinkos pH (pavyzdžiui, mieste tvyrant smogui ar maudantis chloruotame baseino vandenyje), tiek nuo karščio – kai juos džiovinate karštu fenu ar tiesinate/banguojate žnyplėmis ir pan. Bet silikoninė euforija ėmė slūgti po to, kai paaiškėjo, kad plastikinis spindesys turi ir savo nemalonią kainą. Silikonai panašūs į gumas ar plastikus – ne atsitiktinai jie naudojami statybose hermetiniam užsandarinimui nuo vandens ar net oro. Tad ir kosmetikoje naudojami silikonai pasižymi stipriu vandenį atstumiančiu poveikiu, todėl jie itin sunkiai nuplaunami tiek nuo plaukų, tiek nuo galvos odos. Ir štai, įsivaizduokite, kaip toji nuostabių savybių kupina plėvelė, padengusi kiekvieną jūsų plauką, sulig kiekvienu silikonu praturtintos priemonės panaudojimu, vis kaupiasi, kaupiasi ir storėja, dusindama ir silpnindama plaukus, kol šie pradeda lūžinėti, tampa dulksvi, ir vietoje trumpai tedžiuginusio spindesio – turite ilgalaikę bėdą!

  Tikrasis silikonų veidas

  Silikonai apsunkina plaukus: bėgant laikui, šie tampa sukritę, negyvybingi, netenka spindesio. Silikono plėvelė neleidžia į plaukus prasiskverbti drėgmei ir tarsi magnetas traukia nešvarumus bei kitas žalingas medžiagas, kurios toliau sekina plaukus. Kitaip sakant, porą dienų jūs pasidžiaugiate nuostabiu plastiko spindesiu, bet bėgant laikui plaukai apsineša silikonu ir jo prikauptomis šiukšlėmis, išsausėja, pradeda dar baisiau skilinėti ir lūžinėti, nei galėjote įsivaizduoti savo baisiausiame sapne. Nebegalėdami susitvarkyti su pasišiaušusiais, neiššukuojamais plaukais, jūs nusprendžiate panaudoti dar daugiau priemonės, kuri dar prieš kurį laiką taip efektyviai suveikė – ir… dar pabloginate savo prastą situaciją. Dar skaudžiau silikonai smogia garbanotų plaukų savininkėms – nes būtent garbanoti plaukai natūraliai yra silpnesni, sausesni ir labiau linkę veltis. Sunku sugalvoti ką nors blogesnio, kaip silikonais aplipusios, liūdnai žemyn nusvarintos, sukritusios garbanos! Nepamirškite ir to, kad silikonai trukdo vertingoms maitinamosioms medžiagoms prasiskverbti į plaukus – tad net prabangiausia jūsų naudojama kaukė neturės tokio efekto, kokio tikitės, jei plaukai bus apvilkti storu silikonu šarvu.

  Susipažinkite – ir atpažinkite

  Skaitykite produktų sudėtis. Žinokite, ką tepate ant savo odos ir plaukų. Atpažinkite silikonus – ir gerai pagalvokite, ar tikrai jų reikia kasdienei jūsų plaukų priežiūrai. Pradėkime nuo to, kad silikonai gali būti vandenyje tirpūs ir netirpūs – kitaip sakant, grupuojami pagal tai, kaip lengvai juos galite nuplauti nuo savo plaukų. Tarp populiariausių netirpių vandenyje silikonų, kuriuos galite atrasti savo plaukų priežiūros produktuose, yra visi tie, kurie baigiasi galūne „-cone“. Vieni dažniausiai sutinkamų etiketėse:

  • Amodimethicone
  • Ceteraryl Methycone
  • Cyclomethicone
  • Dimethicone
  • Dimethiconol
  • Pheryl Trimethicone
  • Stearyl Dimethicone

  Vandenyje tirpius silikonus pramonė suskubo sukurti reaguodama į silikono apnašų problemą. Tačiau visiškai šios bėdos pašalinti nepavyko – plaukai vis tiek greičiau apsineša ir yra sunkiau išplaunami (arba juos plauti tenka agresyvesniais šampūnais) nei nenaudojant produktų su silikonu. Vandenyje tirpių silikonų pavadinimų pavyzdžiai:

  • bet koks silikonas su priešdėliu PEG;
  • Dimethicone Copolyol;
  • Lauryl Methicone Copolyol.

  Kai spindi ne silikonas, o jūsų plaukai

  Ekspertai pripažįsta, kad greičiausiai visiškai pabėgti nuo silikonų plaukų kosmetikoje mums nepavyks – jie pernelyg plačiai naudojami formavimo produktuose, apsaugose nuo karščio, greito poveikio spindesio kremuose, pieneliuose, aliejukuose ir t. t. Tačiau rinkdamosi kasdienės priežiūros plaukų produktus, silikonų išvengti tikrai galite – kaip ir pasiekti savo plaukų spindesio jų nežalodami, o nuosekliai stiprindami ir puoselėdami. Prisiminkime, kada plaukai spindi? Kai jų žievės – kutikulės – žvyneliai uždaromi, tampa glotnūs ir atspindi šviesą. Tai pasiekti galite arba greituoju būdu, „įvilkdami“ savo plaukus į plastikinį silikono spindesį, arba… tinkamai juos drėkindami ir išsaugodami sveiką struktūrą. Organiški, natūralus šampūnai, kaukės ir priežiūros priemonės nedaro akimirksnio stebuklų – bet pamažu atkuria plaukus, jų struktūrą, spindesį ir vešlumą.

  Kasdiena be silikono

  Geras produktas yra ne tas, kuris duoda akimirksnio efektą ir ilgiau panaudojus nužudo plaukus. Geri produktai – tie, kurie, naudojami diena iš dienos, mėnuo iš mėnesio, stiprina, puoselėja ir dovanoja ilgalaikį sveikų plaukų efektą.

  Pradėkite savo dieną be silikono – su Tabitha James Kraan Golden Citrus šampūnu: jis ne tik švelniai valo, bet ir ramina galvos odą, pagamintas be agresyvių ingredientų, sintetikos, plastiko, silikono, praturtintas ekologiškais rozmarinų, asiūklių ir medetkų ekstraktais.

  Arba – garbanotų plaukų palaima – Tabitha James Kraan Golden Citrus kreminiu plaukų prausikliu: su įvairiais aliejais, alijošiaus ekstraktu ir avižų pieneliu, švelniai valantis ir subalansuojantis galvos odą, todėl laikui bėgant plaukai ilgiau išlieka švarūs ir ne taip riebaluojasi.

  Kad plaukai prisipildytų gyvybės ir elastingumo, nepamirškite juos palepinti gilaus poveikio drėkinamąja kauke Tabitha James Kraan Amber Rose , kuri tiks visų tipų plaukams ir apsaugos nuo išsišakojusių galiukų problemos. Su ekologiškais žaliosios arbatos, rozmarinų, varnalėšų ir medetkų ekstraktais.

  Ir, pagaliau, kasdienę plaukų puoselėjimo procedūrą užbaikite lašeliu tobulo aliejuko Tabitha James Kraan Amber Rose : tai ekologiškas maitinantis plaukų aliejus, atkuriantis jūsų plaukų struktūrą ir blizgesį, tinkamas visų tipų plaukams, ypač sausiems, drėgmę bei blizgesį praradusiems, pažeistiems.

  preloader