Efektyvi apsauga nuo saulės - ką pravartu žinoti?
Ar žinojote, kad įdegis – tai apsauginė kūno reakcija į ultravioletinės spinduliuotės (UV) poveikį? Vasarą saulė ne tik maloniai šildo, bet ir aktyviai veikia odą – per ilgas buvimas saulėje gali skatinti odos dehidrataciją, fotosenėjimą, gali sukelti odos vėžį.
Apsaugoti odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio gali padėti apsaugos nuo saulės priemonės, kadangi jų pasirinkimas gausus, pateikiame svarbius aspektus, kaip išsirinkti efektyvią priemonę su apsaugos nuo saulės faktoriumi (SPF). Šiais kriterijais vadovaujamės ir mes atsirinkdami tik patikimų gamintojų, efektyvios ir odai bei gamtai draugiškos sudėties priemones nuo saulės.
Ar kremas nuo saulės turi aukštą UVA apsaugą?
UVA spinduliai sudaro iki 95% dienos šviesos ir veikia ištisus metus, net kai dienos yra apniukusios, jie prasiskverbia ir pro debesis. Įdomu tai, kad jų nesulaiko ir stiklas, todėl pavyzdžiui, vairuodami ar sėdėdami prie lango, mes taip pat gauname UVA spindulių.
UVA yra labai skvarbūs – jie pasiekia gilesnį odos sluoksnį, dermą, ardo kolageną ir pažeidžia odos DNR, todėl atsiranda pigmentacija ir priešlaikinis senėjimas. UVA taip pat gali ilgainiui sukelti odos vėžį.
Ant kremo pakuočių esantis SPF nurodo apsaugą nuo UVB spindulių, todėl ant kremo nuo saulės reikia ieškoti ir UVA simbolio arba užrašo, kad tai plataus spektro apsauga. Remiantis Europos Sąjungos Komisijos rekomendacijomis, bent trečdalis SPF vertės turi apsaugoti nuo UVA spindulių, pavyzdžiui, jei kremas turi SPF 30, tai apsauga nuo UVA turi būti bent 10%. Svarbus žymėjimas, informuojantis apie apsaugą nuo UVA yra PA – maksimali UVA apsauga žymima PA+++.
EVY Technology priemonės nuo saulės suteikia didžiausią UVA apsaugą PA+++ ir pasižymi net iki 8 val. išliekančiu efektyviu poveikiu, patvirtintu tyrimais. Negana to, EVY apsaugą nuo UVA spindulių patvirtina aukščiausias 5 žvaigždučių įvertinimas pagal UVA įvertinimo žvaigždutėmis sistemą, kuris reiškia, kad priemonės suteikia daugiau nei 90% UVA apsaugą.
Atminkite, kad nei viena priemonė nuo saulės neapsaugo visu 100%:
• SPF 30 – sulaiko 97% UVB spindulių;
• SPF 50 – sulaiko daugiau nei 98% UVB spindulių.
Ar kremo nuo saulės sudėtis palanki odai?
UV spinduliuotė paveikia mūsų odą suardydama viršutinio odos sluoksnio (stratum corneum) tarpląstelines jungtis – taip pažeidžiamas odos struktūrinis vientisumas ir todėl stipriai nudegus saulėje lupasi oda. Pažeistas apsauginis odos barjeras ne tik padidina odos jautrumą, bet ir sumažina mūsų atsparumą bakterijoms ir kitiems užkratams.
Pastaraisiais metais daugėja žmonių, turinčių jautrią odą, alergiškų saulei ar sergančių įvairiomis odos ligomis, pavyzdžiui, rožine, baltme. Kai kuriose priemonėse su SPF naudojami kvepalai, alkoholis ar konservantai gali būti per agresyvūs jautriai odai ir ją dar labiau sudirginti kartu ardydami ir apsauginį odos barjerą, kuris ir taip yra veikiamas saulės, vėjo, smėlio, taršos. Kartais priemonėse naudojamas alkoholis tam, kad būtų geriau sugeriami UV filtrai, tačiau dažnas tokių priemonių naudojimas gali pradėti dirginti net ir normalią odą, nes alkoholis ją sausina ir ilgainiui oda norėdama atstatyti savo barjerą pradeda gaminti daugiau sebumo, o tai gali užkišti poras ir išprovokuoti spuogų atsiradimą.
Rekomenduojame rinktis tokias priemones, kurios praturtintos drėgmę atstančiomis medžiagomis, kaip pavyzdžiui hialurono rūgštimi ar niacinamidu, prebiotikais, kurie stiprina apsauginį odos barjerą, natūraliais aliejais, minkštinančiais ir maitinančiais odą. Antioksidantai taip pat ypač vertingi, nes padeda sumažinti saulės poveikio sukeltą oksidacinį stresą. Naudingų ingredientų ir apsaugos nuo saulės derinys leis saugiai mėgautis laiku saulėje ir džiaugtis elastinga ir sudrėkinta oda.
„Soleil Toujours“ purškiama skaidri priemonė nuo saulės su SPF 30 ne tik suteikia plataus spektro apsaugą nuo saulės, bet ir yra papildyta raudonaisiais dumbliais, vitamino C esteriu, vitaminu E ir bisabololiu, kurie sumažina UV sukeliamą žalą odai, apsaugo nuo stangrumo praradimo ir padidina odos glotnumą.
Kaip ilgai planuojate būti saulėje?
Buvimo saulėje trukmė ir dienos metas padeda įvertinti, kokios reikšmės SPF reikia. Verta prisiminti, kad naudinga dienos metu 15-20 min. praleisti saulėje be apsaugos, nes tai padeda papildyti vitamino D atsargas. Kai didžiąją dienos dalį leidžiate lauke, gamtoje, sportuodami atvirose erdvėse, tuomet rekomenduojama rinktis priemones su SPF 30. Visą dieną poilsiaujantiems ar dirbantiems saulėje patariame rinktis apsaugą su SPF 50. Užsiimantiems vandens sportu, aktyviai sportuojantiems ar dirbantiems saulėje, verta rinktis priemones ne tik su SPF 50, bet ir atsparias vandeniui bei prakaitavimui. Atminkite, kad apsauga nuo saulės reikalinga ne tik kūnui, bet ir veidui, rankoms ir plaukams.
Kadangi nei vienas kremas nuo saulės neapsaugo visu 100%, todėl svarbu kas pora valandų pakartotinai patepti odą, ypač po maudynių ar aktyvaus prakaitavimo, ir, jei yra galimybė, riboti saulėje praleidžiamą laiką ypač 11-16 val., kai saulės spinduliai aktyviausi.
Dauguma apsaugos nuo saulės priemonių tinkamos naudoti 6-12 mėnesių nuo atidarymo, nes produktui sąveikaujant su deguonimi silpsta jo apsauginės savybės, todėl rekomenduojame nenaudoti priemonės su SPF ilgiau nei metus nebent gamintojas yra nurodęs kitaip.
Saulės vengti nereikia, nes ji pakelia nuotaiką, bet verta pasirūpinti odos apsauga nuo saulės ir saugiai mėgautis vasaros malonumais!
SeventyOne Percent „Urban Feel Good“ |
Goldheit X4 apsauga |
Hello Sunday „The Take-Out One“ |