Nemokamas pristatymas nuo 99 €

 

Lojalumo programa

Dermatologė pataria, kaip saugiai ir gražiai įgauti bronzinį atspalvį

2019 04 11

Nors daugelis pripažįsta, kad įdegusi oda atrodo sveikiau ir gražiau, tačiau apie žalingų UV spindulių daroma žalą specialistai kalba vis daugiau ir garsiau. „Baltijos-Amerikos klinikos“ dermatologė Inga Galinauskaitė sako, kad kiekvienas turime susimąstyti ir suvokti, jog niekas kitas mūsų odos neapsaugos, jei jos nesaugosime patys. Gydytoja kartu su jaunystės, grožio ir sveikatos namų „Molecule“ įkūrėja Agneta Kleizienė pataria, kaip veiksmingai apsisaugoti deginantis, nepadaryti žalos savo odai, bet kartu įgauti švelnų bronzinį atspalvį.  

Lietuvoje vasara tokia trumpa, kad vos sulaukę pirmųjų saulės spindulių, skubame įdegti ir įgauti bronzinį atspalvį. Deja, retas pagalvoja, jog be visų teikiamų malonumų, saulės spinduliai yra pavojingi. Pasak gydytojos dermatologės I. Galinauskaitės, ultravioletiniai spinduliai yra vieni didžiausių kancerogenų, tad ji išskiria bemaž dešimt žmonių grupių, kurie turėtų ypatingai saugotis saulės.

„Ypač saugotis saulės turėtų daug apgamų turintys žmonės, šviesiaplaukiai, mėlynakiai, šviesos odos ar strazdanų turintys asmenys. Didesnės apsaugos būnant saulėje turėtų nepamiršti tie, kurių šeimoje ar giminėje yra buvę onkologinių odos susirgimų ar tie, kurie serga įvairiomis lėtinėmis ligomis, mat, jie vartoja daug vaistų, o kai kurie iš jų sukelia padidintą jautrumą saulei. Taip pat labiau saugotis turi žmonės su silpna imunine sistema ar turintys daug kitų odos darinių, tie kurie dažnai lankosi soliariume ir daug dirba lauke. Vaikams iki 3 metų saulė yra itin pavojinga. Kūdikiai iki 6 mėnesių iš viso neturėtų gauti tiesioginių saulės spindulių“, – perspėja dermatologė.

Patyrusi gydytoja tikina, kad norint gražiai įdegti, odą reikia tinkamai paruošti. „Nepersistenkite pirmas dienas, savo odą pripratinkite prie saulės, nes jai reikia laiko, kad pagamintų pakankamai melanino. Pirmą dieną saulėje praleiskite vos 10-15 minučių ir tuomet jau kasdien laipsniškai ilginkite laiką. Pradžioje tepkitės kremus, kurie turi didžiausią apsaugą, vėliau galėsite pereiti prie žemesnės. Nepamirškite, kad pats pavojingiausias laikas mėgautis saulės voniomis yra nuo 11 iki 15 valandos“, – patarė I. Galinauskaitė.

Kenksmingas ultravioletinis spinduliavimas susideda iš UVA ir UVB spindulių. UVA spinduliai greitina odos senėjimą ir turi įtakos melanomos atsiradimui. Pasak specialistės, jie kartu su susidariusiais laisvaisiais radikalais turi elastiną ardanti poveikį ir dėl to paspartina odos senėjimą. UVB spinduliai veikia tik epidermį, todėl sukelia odos paviršinius nudegimus, tiesiogiai skatina auglių atsiradimą.

Pasak I. Galinauskaitės, renkantis apsaugos priemonę nuo saulės reikia atkreipti dėmesį į tai, kas parašyta priemonės etiketėje, atsparumą vandeniui, konsistenciją, būtina įvertinti savo odos tipą. Specialistė sako, kad į spuoguotumą linkusią odą turintiems reikėtų rinktis losjonus, sausesnę – kreminės konsistencijos kremus. Vaikams patartina naudoti tik jiems skirtas apsaugines priemones.

„Prieš deginimąsi nerekomenduoju kūno prausti muilu, įtrinti kvapniu losjonu, purkštis tualetiniu vandeniu ar kvėpintis kvepalais. Pirmą kartą apsaugine priemone teptis reikėtų 20-30 minučių prieš išeinant į saulę. Labai svarbu jos negailėti, plonas sluoksnis odos neapsaugos. Deginantis apsaugine priemone būtina teptis kas 2-3 valandas. Ypač svarbu pakartotinai išsitepti po maudymosi. Po deginimosi taip pat būtina naudoti tam skirtas priemones, kurių sudėtyje yra vitaminų A, E, pantenolio, alavijo ekstrakto. Šios priemonės turi stiprų drėkinantį poveikį, vėsina odą, mažina paraudimą“, – patarimais dalinosi dermatologė I. Galinauskaitė.

Neseniai sostinėje savo jaunystės, grožio ir sveikatos namų „Molecule“ atidariusi krepšininko Lino Kleizos žmona Agneta pasakoja, kad nuo mažens ją kankinančios odos problemos privertė kruopščiai atsirinkti, ką naudoti bei tepti ant savo veido ir kūno odos. Moteris teigia vengianti intensyviai degintis, o taip organizmui reikalingo vitamino D gauna saulėje būnant saugiu metu – ryte arba gerokai po pietų.

„Pas mane ateina vis daugiau klienčių, kurios skundžiasi pigmentinėmis dėmėmis, o jas išnaikinti yra labai sudėtinga, todėl manau, kad moterims ypač svarbu nedeginti veido. Dažniausia priešlaikinio senėjimo priežastis – saulė – todėl aš veidą tepu priemonėmis, kurios turi mažiausiai 30 SPF apsaugą. Mano vyras yra ne kartą „nusvilęs“ net po skėčiu, todėl jis visada visą kūną tepa priemonėmis su ne mažesne nei 50 SPF apsauga“, – savo šeimos įpročiais dalinosi A. Kleizienė.

Kartu su žinomu krepšininku sūnelį auginanti moteris sako, kad ypač didelį dėmesį skiria sūnaus odos apsaugai: „Vaikų oda yra labai trapi, jos apsauginės funkcijos dar nėra visiškai susiformavusios, todėl iki 3 metų vaikams saulėje reikėtų būti kuo mažiau. Atostogaujant dienos metu naudoju priemones su ne mažesne nei 50 SPF apsauga.“

Pasak natūralia kosmetika besidominčios ir ją lietuvaitėms siūlančios krepšininko žmonos, svarbiausias kriterijus renkantis apsaugą nuo saulės yra tai, kad ji turi būti kuo natūralesnė. „Labai svarbu, kad kosmetika būtų natūrali, joje visiškai nebūtų parabenų, žalingų konservantų. Šių priemaišų nebuvimas dažniausiai lemią ne tik kokybę, bet ir kainą, nes tokiose priemonėse naudojamos tik aukščiausios kokybės sudėtinės dalys. Pavyzdžiui, mineraliniai filtrai, todėl „Molecule’je“ rasite tik aukščiausios kokybės produktus, kuriuos naudoju aš ir mano šeima“, – sakė A. Kleizienė.

Tiek dermatologė I. Galinauskaitė, tiek A. Kleizienė ragina nepamiršti ne tik odos, bet ir plaukų, kuriuos prieš deginimąsi reikėtų įtrinti apsauginiu aliejumi ir būtinai dėvėti galvos apdangalą.

Molecule

MOLECULE puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.