Magnis
Jeigu jaučiate nuolatinį nuovargį, nerimą, nevalingus raumenų susitraukimus, jums sunku susikaupti ar kankina galvos skausmas, pats metas išsitirti, ar netrūksta magnio.
Ir tai tik keli magnio trūkumo simptomai, nes magnio poveikis žmogaus organizmui dar svarbesnis ir reikšmingesnis.
Produktai
Kosi multi-rūgštinė kaukė
- Kategorija: Priemonės su rūgštimis
- Odos tipas: Mišri oda, Normali oda, Riebi oda, Sausa oda
60,00€
Dažniausiai užduodami klausimai
Magnis – kas tai?
Magnis yra ketvirtas pagal gausą mineralas žmogaus organizme. Jo yra visame žmogaus kūne: raumenyse, minkštuosiuose audiniuose, kraujyje, o daugiausiai (apie 60 proc.) – žmogaus kauluose. Kadangi magnis, ištirpęs skysčiuose, turi elektros krūvį, jis dar yra ir elektrolitas.
Magnis yra būtinas mineralas, bet jo žmogaus kūnas pats negamina, todėl magnio reikia gauti su maistu. Daugiausia magnio yra moliūgų sėklose, špinatuose, burokėlių lapuose, žemės riešutų svieste, ruduosiuose ryžiuose, pupelėse, lęšiuose, lašišoje, avokaduose. Taip pat magnio kaip elektrolito gali būti mineraliniame vandenyje.
Tačiau dažnai žmogui magnio, gaunamo su maistu, nepakanka. Ypač magnio trūksta žmonėms, sergantiems virškinamojo trakto ligomis, cukriniu diabetu, vartojantiems daug alkoholinių gėrimų, vyresniems žmonėms. Jeigu trūksta magnio, gali atsirasti šie magnio trūkumo simptomai: apetito praradimas, pykinimas, raumenų tirpimas, spazmai ir mėšlungis, sutrikęs širdies ritmas, nuovargis, nervų sistemos sutrikimai.
Nors magnio perdozavimas yra labai retas, nes dažniausiai jo perteklius tiesiog pašalinamas su šlapimu, bet, jei organizmas gauna per dideles magnio dozes, gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas, pilvo skausmai, sutrikęs kvėpavimas, mieguistumas, šlapimo susilaikymas, žemas kraujospūdis.
Kokios yra geriausios magnio formos?
Magnį organizmas pakankamai sunkiai įsisavina, todėl maisto papilduose jis yra susietas su kita medžiaga, kuri gerina ne tik įsisavinimą, bet ir suteikia kitos papildomos naudos. Dažniausios magnio formos yra šios:
● Magnio oksidas – tai neorganinė magnio druska, kurią sudaro magnis ir deguonis. Tai pigiausia magnio forma, kuri sunkiau įsisavinama ir mažiausiai didina magnio kiekį žmogaus organizme. Tačiau magnio oksidas padeda spręsti virškinimo problemas, yra rekomenduojamas, kai kankina vidurių užkietėjimas ar didelis skrandžio rūgštingumas. Taip pat magnio oksidas kai kuriems žmonėms padeda sumažinti migreninius galvos skausmus.
● Magnio malatas yra junginys, sudarytas iš magnio ir obuolių rūgšties, randamos vaisiuose ir daržovėse. Tai pakankamai gerai pasisavinama magnio forma, kuri mažiau laisvina vidurius. Manoma, kad magnio malatas mažina nuovargį ir raumenų skausmą.
● Magnio gliukonatas – viena iš dažniausiai rekomenduojamų magnio formų, pasižyminti geru įsisavinimu. Magnio gliukonatas rekomenduojamas tiems žmonėms, kuriems reikia greitai atstatyti magnio kiekį organizme, pavyzdžiui, po apsinuodijimo ir vėmimo, esant dideliam magnio trūkumui. Be to, magnio gliukonatas labai retai sukelia tokį šalutinį poveikį kaip viduriavimas.
● Magnio bisglicinatas (glicinatas) susideda iš magnio ir aminorūgšties glicino. Magnio bisglicinatas yra labai gerai toleruojamas ir puikiai įsisavinamas. Ši magnio forma rekomenduojama tiems žmonėms, kurie jaučia nerimą, nuolatinį stresą, raumenų spazmus. Magnio bisglicinatas padeda nusiraminti po sunkios dienos, gerina miego kokybę.
● Magnio citratas yra labai dažna magnio forma, naudojama maisto papilduose, ypač skystuose. Magnio citratas (magnis + citrinos rūgštis) yra gerai įsisavinamas, bet kai kuriems žmonėms sukelia viduriavimą, todėl dažnai ši magnio forma yra rekomenduojama tiems žmonėms, kurie kenčia nuo vidurių užkietėjimo.
● Magnio chloridas – tai magnio druska, kurios sudėtyje yra chloro. Dažniausiai būtent ši magnio forma yra naudojama, gaminant kremus ar losjonus odai. Taip pat magnio chloridas gali būti ir maisto papildų sudedamoji dalis, nes yra pakankamai gerai įsisavinamas.
Kokias problemas sprendžia magnis?
● Dalyvauja biocheminėse reakcijose žmogaus kūne. Magnis veikia kaip kofaktorius biocheminėse reakcijose, kurias nuolat vykdo fermentai. Jis būtinas, kad žmogaus organizmas gebėtų maistą paversti energija, kad susidarytų baltymai iš aminorūgščių. Taip pat ypač svarbus DNR ir RNR susidarymui, tinkamam nervų sistemos reguliavimui ir kitoms fermentų reakcijoms. Jeigu žmogaus kūne trūksta fermentų kofaktorių, išsibalansuoja visas organizmas.
● Gerina ištvermę. Magnis ypač naudingas sportuojantiems ir vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunkiau atsigauti po sportinės veiklos. Taip pat magnis greitina atsistatymą ir sumažina traumų riziką.
● Mažina depresijos simptomus. Pastebėta, kad magnio lygis kraujyje daro įtaką normaliai psichologinei pusiausvyrai. Jei žmogui trūksta magnio, jis daug sunkiau susidoroja su stresinėmis situacijomis ir yra daug jautresnis, dažniau jaučia nuotaikų kaitą ir nerimą.
● Padeda išvengti širdies ligų. Magnis užtikrina tinkamą širdies ritmą, padeda sumažinti kraujo spaudimą.
● Mažina galvos skausmus. Magnis padeda sumažinti arba išvis išvengti migreninių galvos skausmų.
● Gerina miego kokybę. Jei žmogaus organizme užtektinai magnio, jam daug lengviau užmigti ir išmiegoti visą naktį neprabudus.
● Padeda palaikyti normalią kaulų ir raumenų būklę. Kaip jau minėta, kauluose yra apie 60 procentų žmogaus organizme esančio magnio, todėl jo svarba kaulams yra neabejotina. Mažas magnio kiekis gali padidinti riziką susirgti osteoporoze, kaulų liga, kai mažėja kaulų tankis.
Taip pat magnis padeda palaikyti tinkamą cukraus kiekį kraujyje, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Magnis dažnai rekomenduojamas moterims, kurias kamuoja priešmenstruacinis sindromas. Nereikėtų pamiršti, kad magnis veikia kaip elektrolitas, todėl padeda palaikyti elektrolitų pusiausvyrą organizme.
Kaip vartoti magnį?
Magnis gali būti vartojamas bet kuriuo paros metu, valgant arba nevalgius. Svarbu įsidėmėti, kad yra keletas magnio formų, todėl geriausia rinktis tokią formą, kuri geriausiai įsisavinama ir labiausiai tinkama pagal žmogaus sveikatos poreikius.
Kada vartoti magnį?
Magnį galima vartoti tiek ryte, tiek vakare. Tik rekomenduojama išlaikyti nuoseklumą ir jį vartoti tuo pačiu metu, jei geriama viena kapsulė. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurios magnio formos labiau ramina ir atpalaiduoja, todėl gali būti tinkamesnės vakarui ar net prieš miegą.
Vakare magnį rekomenduojama gerti, jei žmogus vartoja multivitaminus, kuriuos geriau išgerti dienos metu. Taip bus užtikrintas geresnis visų vitaminų ir mineralų pasisavinimas.
Koks magnio kiekis reikalingas?
Suaugusiems rekomenduojama magnio paros dozė – 375 mg.
Kas negali vartoti magnio?
Magnio papildai tinka daugeliui. Tačiau, jei žmogus vartoja vaistus nuo širdies ligų, nuo osteoporozės ar skrandžio rūgštingumo, geria diuretikus ar antibiotikus, dėl magnio vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju.
Su kuo dažniausiai vartojamas magnis?
Magnis padeda suaktyvinti vitaminą D, todėl abiejų šių medžiagų vartojimas kartu tik gerina abiejų naudą žmogaus organizmui. Taip pat sinergiškai veikia ir padeda pagerinti kaulų sveikatą – magnis ir kalcis.
Magnį galima vartoti su kitomis nervų sistemą raminančiomis aktyviomis medžiagomis, pavyzdžiui, ašvaganda ar B grupės vitaminais, kurie, veikdami kartu, skatina normalią nervų sistemos veiklą, gerina energijos apykaitą ir mažina nuovargį.
Magnio nepatariama gerti kartu su geležimi, nes magnis gali trukdyti geležies pasisavinimui. Todėl patariama padaryti 3 val. tarpą tarp šių maisto papildų vartojimo.
Kokius magnio maisto papildus rinktis?
Visada geriausia pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį gauti su maistu, bet dažnai tai padaryti sunku. Todėl magnio maisto papildai gali efektyviai užtikrinti optimalų magnio kiekį žmogaus organizme.
Kaip jau minėta, visada rekomenduojama maisto papildų sudėtinių dalių sąraše ieškoti geriausiai įsisavinamų magnio formų: magnio bisglicinato, magnio gliukonato, magnio citrato ir pan. Magnio preparatus gali vartoti net ir tie, kuriems sunku nuryti kapsules, nes magnis gali būti ne tik kapsulėmis, bet ir miltelių, skysčių, šnypščiančių tablečių pavidalu.
Pavyzdžiui, Trace Minerals siūlo skystus magnio maisto papildus, kuriuose yra net 400 mg (107 proc. referencinės maistinės vertės) magnio. Juos vartoti labai paprasta, tereikia sumaišyti su vandeniu ar sultimis ir išgerti. Taip pat reikėtų vartoti ir Terranova magnio miltelius, kuriuose yra gerai įsisavinamas magnio bisglicinatas. Be to, šiuose maisto papilduose nėra gyvūninės kilmės produktų, dažiklių, saldiklių ir cukraus.
Ypač rekomenduojame Biogena „7 Salt® Magnesium“ magnio maisto papildus, kuriuose yra net 7 skirtingos magnio formos. Ši maisto papildo formulė užtikrina dar geresnį magnio įsisavinimą, suvartojant mažesnį magnio kiekį. Ir, žinoma, magnio yra daugelyje mineralų kompleksų. Biogena „Multispektrum 24/7®“ maisto papilduose puikiai suderinti 12 vitaminų ir 10 mineralų. Vienas iš jų – magnis.
Ar magnis naudojamas kosmetikoje?
Magnis nėra labai dažnas kosmetikos gaminių ingredientas, bet kartais jo būna kremuose, kaukėse, plaukų priežiūros produktuose ir kitur. Turbūt dažniausios priemonės su magniu – įvairūs magnio milteliai voniai ar priemonės, lengvinančios kojų nuovargį ir mažinančios mėšlungį. Pavyzdžiui, Trace Minerals siūlo išbandyti magnio kristalus voniai, kurie yra tinkami ir žmonėms, turintiems jautrią odą, ir net vaikams. Šiltame vandenyje žmogaus odos poros atsiveria ir magnis yra pasisavinamas per odą.
Magnio yra HoliFrog veido kaukėje, kuri valo, skaistina ir mažina hiperpigmentaciją. Magnis šioje kaukėje yra medžiaga, reguliuojanti ląstelių apykaitą ir atsistatymą.
Kur įsigyti magnio maisto papildus ir kitus gaminius?
Jeigu ieškote geriausios kokybės magnio maisto papildų, siūlome juos išsirinkti Molecule.lt. Taip pat nepamirškite, kad galite išbandyti ir kosmetikos gaminius, kuriuose yra magnio. Molecule.lt siūlome tik pasaulyje pripažintų gamintojų produktus iš aukščiausios kokybės ingredientų. Nesate tikri, kaip išsirinkti tinkamiausią produktą būtent Jums? Susisiekite ir mes Jums mielai padėsime: info@molecule.lt.
Konsultacija
Metas nusirengti nuovargį ir pasipuošti gera savijauta!