Nemokamas pristatymas nuo 99 €

Lojalumo programa

Dermatitas

Žodis „dermatitas“ – tai dviejų žodžių, reiškiančių odą ir uždegimą, junginys.

Gaila, bet vis daugiau žmonių: tiek suaugusiųjų, tiek vaikų, išgirsta šį žodį kaip skaudžią diagnozę.

Dermatitas

Produktai

Šioje kategorijoje prekių nėra

Dažniausiai užduodami klausimai

Dermatitas – kas tai?

Terminas „dermatitas“ vartojamas uždegiminėms odos ligoms, kurias sukelia vidiniai arba išoriniai dirgikliai, apibūdinti. Trys žinomiausi ir dažniausi dermatito tipai: atopinis dermatitas (atopinė egzema), kontaktinis dermatitas ir seborėjinis dermatitas. Kadangi dermatitas turi ne vieną formą, skiriasi ir pojūčiai. Tačiau dažniausiai, esant dermatitui, oda išsausėja, pleiskanoja, niežti, atsiranda įvairūs bėrimai, pūslelės. Kartais oda ima skaudėti, atrodo lyg degtų. 

Reikia atminti, kad dermatitas nėra užkrečiama liga. Tačiau tai yra labai nemaloni ir nemažai problemų sukelianti liga, kurią būtina išmokti kontroliuoti. 

 

Kokie yra dermatito simptomai?

Dermatito simptomai gali skirtis priklausomai nuo dermatito tipo, pažeistos vietos ir ligos sunkumo. Dažniausi:

●      Bėrimai ir odos gumbeliai;

●      Odos paraudimas ir patinimas;

●      Odos niežėjimas;

●      Odos sausumas ir pleiskanojimas;

●      Odos sustorėjimas;

●      Pažeistų vietų skausmas;

●      Vandeningos pūslelės.

 

Kas sukelia dermatitą?

Dermatitą gali sukelti įvairios priežastys. Kartais žmogaus imuninė sistema per daug reaguoja į išorės dirgiklius ir įprasti dalykai tampa alergenais, sukeliančiais kontaktinį dermatitą. Pastebėta, kad didesnę riziką sirgti dermatitu turi tie, kurių šeimos nariai serga dermatitu, astma ar šienlige. Dažnai dermatitą sukelia netinkamos higienos ar kosmetikos priemonės, kuriose yra alergizuojančių priedų, konservantų, dažiklių ir dirbtinių kvapų. Perioralinį dermatitą, pavyzdžiui, gali sukelti fluoras, esantis dantų pastoje.

Žinoma, nemažą įtaką dermatito atsiradimui ar paūmėjimui turi stresas, miego sutrikimai, įvairios alergijos ar kitos lėtinės ligos.

Ar dermatitas yra paveldimas?

Polinkis sirgti dermatitu gali būti paveldėtas.

Kokie yra dermatito tipai?

Kaip jau minėta, yra ne vienas dermatito tipas. Kai kurie iš jų yra dažnesni, kiti pasitaiko rečiau. Dažniausi dermatito tipai yra šie:

●      Atopinis dermatitas (egzema) yra lėtinė odos liga, kuri sukelia bėrimus, odos spalvos pasikeitimą, pleiskanojimą, didelį niežulį. Dažnai atopinis dermatitas prasideda dar vaikystėje. Sunku pasakyti tikslią atopinio dermatito priežastį. Jo atsiradimą gali lemti genetiniai veiksniai, aplinka, gyvenimo būdas. Vis dėlto dažniausiai manoma, kad atopinį dermatitą sukelia alergija maistui, vaistams, namų valymo ir skalbimo priemonėms, žiedadulkėms ir kt.

●      Kontaktinis dermatitas yra žmogaus odos reakcija į dirginančią ar alergizuojančią medžiagą. Dermatitas atsiranda būtent kontakto su ta medžiaga vietoje. Kontaktinis dermatitas dažniau pasitaiko žmonėms, kurie dirba su cheminėmis medžiagomis, alergenais.

Yra skiriami du kontaktinio dermatito tipai: alerginis kontaktinis dermatitas ir iritacinis kontaktinis dermatitas. Alergines reakcijas dažniausiai sukelia papuošalų metalai, lateksas, kosmetika, kvapai. Jeigu alerginio dermatito simptomai gali pasireikšti tik po paros, tai iritacinis dermatitas atsiranda iškart. Abiejų šių dermatitų simptomai panašūs: niežulys, bėrimas, deginimas, odos paraudimas. Tačiau įprastai iritacinio dermatito skausmas būna stipresnis.

●       Sauskelnių dermatitas apibrėžia uždegiminius bėrimus sauskelnių srityje. Dažniausia sauskelnių dermatito forma – iritacinis kontaktinis dermatitas, atsirandantis dėl trynimo, drėgmės, odos pH pokyčių ir pan. Taip pat gali pasireikšti dėl Candida albicans grybelio ar alergijos konkrečioms sauskelnėms, drėgnoms servetėlėms ar jų sudedamosioms dalims.

●       Dishidrozinis dermatitas dar yra vadinamas dishidrozine egzema. Tai yra dažna odos liga, sukelianti pūsleles ir niežulį. Dažniausiai dermatitas pažeidžia delnų, kojų pėdų ir pirštų odą. Dishidrozinis dermatitas gali kilti dėl alergijos, streso ar, tarkime, dėl gausiai prakaituojančių rankų ir kojų. Dishidrozinės egzemos sukeltos vandeningos pūslelės gali būti nedidelės arba susijungti į vieną pūslę. Trūkus pūslelėms, atsiranda odos erozija, pleiskanojimas ar šašai. Ligai kartojantis, oda storėja ir randėja.

●       Neurodermatitu vadinamas atopinis dermatitas, kuris dažniausiai kyla dėl didelio streso, nerimo ar psichologinių ligų. Net ir praėjus stresiniam momentui, dermatitas gali likti ar net tik tada pasireikšti.

●       Monetiškas (numulinis) dermatitas arba egzema yra odos liga, kurios metu ant odos atsiranda iškilios, raudonos ir šerpetojančios apvalios dėmės. Išbertos vietos niežti, kartais išsiskiria skaidrus skystis, oda sukietėja. Dažniausiai monetiškas dermatitas atsiranda ant rankų, kojų ar liemens. Pažeistose vietose vėliau gali atsirasti hiperpigmentacija.

●       Perioralinis dermatitas – lėtinė odos liga, kuriai būdingas raudonas bėrimas aplink burną, nosį ir akis. Kartais perioralinis dermatitas atsiranda ir ant galvos odos, kaklo, galūnių ar net lytinių organų. Esant šiam dermatito tipui, oda labai išsausėja, ima pleiskanoti, susiformuoja gumbeliai, papulės ar vandeningos pūslelės. Žmogus gali jausti niežulį ar odos tempimą. Manoma, kad perioralinį dermatitą gali išprovokuoti steroidiniai kremai, inhaliuojamieji vaistai, dantų pasta, kosmetika, gumos kramtymas, dantų plombavimas, hormoniniai pokyčiai, imuninės sistemos sutrikimai, pakitusi odos mikroflora ar Candida albicans grybelis.

●       Seborėjinis dermatitas yra dažna odos liga, sukelianti odos paraudimą, niežulį ir pleiskanojimą. Dažniausiai seborėjinis dermatitas pažeidžia plaukuotą galvos odos dalį, taip pat veido, krūtinės ar nugaros odą. Visiems gerai žinomos galvos odos pleiskanos yra lengva seborėjinio dermatito forma. Taip pat seborėjinis dermatitas dažnai pasireiškia kūdikiams.

●       Stazinis dermatitas dar yra vadinamas venine egzema ir dažniausiai pasireiškia apatinėse galūnėse dėl kraujotakos sutrikimų. Dėl stazinio dermatito gali pakisti galūnių odos spalva, atsirasti pleiskanojimas, sausumas ar net sunkumo jausmas.

●       Ir kt.

Kaip gydyti dermatitą?

Dermatito gydymas priklauso nuo dermatito tipo. Jeigu dermatitas nepraeina ar vis pasikartoja, būtina kreiptis į gydytoją, kuris paskirs tinkamą gydymą. Įprastai skiriami lokaliai tepami receptiniai kremai, antihistamininiai ar kiti geriami vaistai. Gali būti rekomenduojamas gydymas intensyvia pulsine šviesa, krioterapija.

Negydomas dermatitas gali turėti įtakos kitoms virusinėms ar bakterinėms odos ligoms, sukelti konjunktyvitą ar blefaritą.

Siekiant palengvinti dermatito simptomus, būtinas kompleksinis gydymas. Svarbus tiek gydytojo paskirtas gydymas, tiek ir odos priežiūra namuose. Rekomenduojama trumpiau maudytis vonioje ar duše, nereikėtų praustis po labai karštu vandeniu ar stipriai trinti odos. Iškart po prausimosi – odos drėkinimas stipriai drėkinančiais kremais ir emolientais. Patariama rinktis nešiurkščios medžiagos drabužius. Būtina išmokti nekasyti pažeistų vietų.

Sergant kontaktiniu dermatitu, reikėtų peržiūrėti savo kosmetikos krepšelį, chemines medžiagas, naudojamas buityje, skalbimo priemones. Bėrimui atsiradus aplink burną, įsitikinti, kad jo nesukėlė dantų pasta.

Kokie produktai gali padėti sumažinti dermatito simptomus?

Dermatito paūmėjimas dažnai pastebimas, kai naudojamos netinkamos higienos ir kosmetikos priemonės. Rekomenduojama ieškoti priemonių, kurios būtų bekvapės ir hipoalerginės. Galvos odos nuraminimui siūlome išbandyti Innersense „Clarity Hairbath” šampūną, kuris tinka tiems, kurie yra jautrūs eteriniams aliejams, glitimui, sojai ir riešutams. Stipriai dehidratuotai veido odai gali tikti Hifas da Terra dermatologinis serumas, atstatantis pažeistą odos barjerą, mažinantis niežulį ir odos sudirgimą. Kūno odos sausumą, tempimo jausmą ir paraudimą sumažins Biogena atstatantis kremas su cinku.

Esant dermatitui, siūloma rinktis mineralinę dekoratyvinę kosmetiką. Puikus pasirinkimas galėtų būti Antipodes mineralinis makiažo pagrindas ar fiksuojanti pudra, kuri ne tik sutvirtins makiažą, bet ir yra praturtinta antioksidantais, todėl padės apsaugoti odą nuo aplinkos taršos.

Ar maisto papildai gali palengvinti dermatito simptomus?

Dermatito simptomus gali padėti sumažinti vitaminai ir kitos naudingos medžiagos, kurios gerina odos būklę, stiprina imunitetą ir psichinę sveikatą. Todėl gali padėti omega 3 riebalų rūgštys, turinčios priešuždegiminių savybių, vitaminai D ir E, gerinantys odos būklę. Galima vartoti cinką ar probiotikus. Jeigu dėl niežulio sunku užmigti, padės melatoninas.

Kadangi viena iš dermatito paūmėjimo priežasčių yra stresas, rekomenduojami maisto papildai, gerinantys emocinę sveikatą.

Kur įsigyti maisto papildus ir kosmetikos gaminius, mažinančius dermatito simptomus?

Molecule.lt rasite jautriai odai skirtus prausiklius, serumus, kremus ir plaukų priežiūros priemones, kurios palengvins dermatito simptomus. Taip pat išbandykite maisto papildus, gerinančius bendrą žmogaus sveikatą. 

Molecule.lt  siūlome tik pasaulyje pripažintų gamintojų produktus iš aukščiausios kokybės ingredientų. Nesate tikri, kaip išsirinkti tinkamiausią produktą būtent Jums? Susisiekite ir mes Jums mielai padėsime: info@molecule.lt.

 

Konsultacija

Metas nusirengti nuovargį ir pasipuošti gera savijauta!

Parduotuvės kontaktai

Rekvizitai

UAB „IDĖJOS PARTNERIAI“

Vokiečių g. 5-14, Vilnius

Įm. kodas 304375463

PVM kodas: LT100010610712

Maisto tvarkymo subjektų registro numeriai: 130016242; 130023032

Molecule / Vilnius
Darbo laikas:
I - V 10.00 - 19.00
VI 11.00 - 17.00
Molecule / Kaunas
Darbo laikas:
I - V 10.00 - 19.00
VI 11.00 - 17.00
Atomo
Darbo laikas:
I - V 11.00 - 19.00
VI 11.00 - 17.00
Elektroninės parduotuvės kontaktai:
Darbo laikas:
I - V 08.00 - 17.00

Susisiekite su mumis

Molecule

MOLECULE puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.