• Sveikas vaiko pilvelis – sveikas imunitetas

  Orams persivertus iš švelnaus rugsėjo į šalnojantį spalį, prasidėjo tikras šnarpščiančių nosyčių ir perštinčių gerklių metas. Jei jūsų darželinukas dažniau sėdi namie nei eina į grupę, o moksleivis parsineša namo visas ligas, su kokiomis tik kas atėjo į mokyklą, pats metas būtų prisiminti pagrindinę gynybinę mūsų organizmo tvirtovę – žarnyną. Juk tinkamai juo rūpindamiesi stipriname imunitetą – tiek keisdami mažus kasdienius įpročius, tiek padėdami gerųjų bakterijų papildais.

  Ar žinojote, kad daugiau nei 70 proc. kūno imuninių ląstelių aptinkama mūsų virškinamajame trakte? Išties žarnyne gyvena per 40 trilijonų ląstelių ir šimtai mikroorganizmų rūšių, kurie daro įtaką imunitetui, nuotaikai, nerimui, mąstymui ir net skausmo pojūčiams – tiek suaugusiųjų, tiek ir vaikų. Vienos pagrindinių mūsų mikrobiotos funkcijų yra skaidyti sudėtinguosius angliavandenius, dalyvauti vitaminų ir aminorūgščių sintezėje, kontroliuoti medžiagų apykaitą, palaikyti sveiką žarnyno gleivinę, stimuliuoti peristaltiką, šalinti toksinus ir kovoti su patogenais. Kaip ir visi gyvi organizmai (o mokslininkai jau yra linkę mikrobiotą laikyti kone atskiru žmoguje funkcionuojančiu organu), žarnyno mikroflora gali kardinaliai pasikeisti dėl streso ar netinkamos mitybos. Todėl labai svarbu, kad terpė, kurioje gyvena mūsų mažieji bičiuliai, būtų jiems palanki ir draugiška.
  Specialistai pastebi, kad modernus gyvenimo būdas menkai tepadeda palaikyti vaikų ir suaugusiųjų žarnyno sveikatą: aplinkoje esantys toksinai, vaistų vartojimas (ypač antibiotikų), prasta mityba gali sutrikdyti žarnyno veiklą ir pažeisti mikrofloros bioįvairovę. Padėti organizmui galima tiek koreguojant kasdienius valgymo, poilsio ir judėjimo įpročius, tiek pasitelkiant specialistų kruopščiai atrinktas gerųjų bakterijų kultūras.

  PAGALBA ŽARNYNUI – KASDIEN

  Penki žarnyno biotai draugiški patarimai, kuriuos galite pradėti taikyti jau šiandien:

  1. Skaidulos yra jūsų draugai
  Skaidulos – nesuvirškinami angliavandeniai, kurių esama vaisiuose ir daržovėse, ankštiniuose augaluose, viso grūdo miltuose, riešutuose, sėklose. Tai tarsi maistas mūsų bakterijoms: kuo įvairesnes skaidulas vartojame, tuo didesnė ir mūsų žarnyne gyvenančių mikroorganizmų įvairovė.

  2. Probiotikų galia
  Probiotikai – tai naudingosios bakterijos, gyvenančios mūsų žarnyne. Vartodami probiotikų papildus ar valgydami maistą, kuriame esama probiotinių kultūrų, didiname žarnyno mikrobiomos įvairovę ir mažiname uždegiminių procesų riziką. Natūraliai probiotikų esama raugintuose pieno ar daržovių produktuose.

  3. Daugiau daržo ir sodo spalvų
  Valgyti įvairių spalvų daržoves ir vaisius vaikams ne tik smagu, bet ir naudinga – taip užtikrinsite, kad vaikas gaus tinkamą kiekį įvairių fitonutrientų, vitaminų ir mineralų.

  4. Dėmesys geram miegui
  Daugybė mokslinių tyrimų įrodė, kad prastas ir nepakankamas miegas yra didžiausias vaikų ir suaugusiųjų imuniteto priešas. Taisyklė paprasta: neišsimiegantys vaikai dažniau serga ir sunkiau pasveiksta.

  5. Suvaldytas stresas
  Svarbu ne tik saugoti vaiką nuo stresą keliančių situacijų, bet ir mokyti jas įveikti. Nes stresas užgniaužia imuninę sistemą ir daro neigiamą įtaką žarnyno bioflorai. Judėjimas, juokas ir kokybiškas laikas su šeima – tai geriausi vaistai, padedantys vaikams įveikti stresą.

  GYVŲJŲ BAKTERIJŲ PAGALBA

  Mažiausiems: BIOCARE Baby BioFlora ®
  Nuo pat gimimo kūdikiams skirtas specialus mišinys, kurio sudėtyje yra kliniškai ištirtų gyvųjų bakterijų, galaktooligosacharidų ir fruktooligosacharidų. Šio patentuoto mišinio vienos dienos dozėje yra 10 milijardų bakterijų – Bifidobacterium bifidum & lactis, Lactobacillus paracasei ir Lactobacillus salivarius.

  Baby Bioflora rekomenduojama vaikams, kuriems reikalinga terapeutinė pagalba – paprastai gimusiems po Cezario operacijos ar maitinamiems iš buteliuko (nes maitinimas krūtimi padeda užsėti žarnyną įvairiomis bakterijoms); ir visiems tiems, kurių pilvelių sveikata norite pasirūpinti.

  Kūdikiams nuo 6 mėnesių: BIOCARE BioAcidophilus® gyvosios bakterijos
  Vis aktyviau aplinką tyrinėjantiems ir pasaulį iš arčiau pažinti norintiems mažyliams sukurti braškių skonio milteliai tinka ir ūgtelėjusiems vaikams ar vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku praryti kapsules. Vienos dienos dozėje „gyvena“ 2 milijardai bakterijų, o gardų skonį suteikia šaldymo metu sudžiovintų braškių milteliai: jie ne tik gardūs, bet ir tampa puikiu papildomų skaidulių šaltiniu.

  Darželinukams: BIOCARE Mindlinx milteliai
  Dvejų metų sulaukusiems mažiesiems nenuoramoms ir jų pilveliams BIOCARE sukūrė miltelius, kurių dienos dozėje – net 16 milijardų gyvųjų bakterijų: žarnyno palaikymo pajėgų kuopą sustiprins ne tik Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, bet ir Lactobacillus rhamnosus. O kad žarnyno terpė būtų palankesnė bakterijų veiklai, joms į pagalbą ateina L-glutaminas – gausiausia ir universaliausia organizmo aminorūgštis, kurią ypač vertina žarnyne gyvenančios bakterijos.

  Darželinukams: BIOCARE Red Berry BioMeltsTM
  Keleriopas sprendimas, tirpstantis tiesiog ant liežuvio! Imuniteto stiprinimo produktas vaikams nuo dvejų metų, kuriame gyvųjų bakterijų mišinys (tarp kurių ir vaikams ypač vertingos Bifidobacterium lactis ir Lactobacillus rhamnosus GG) papildytas mūsų kraštuose būtinu vitaminu D – kad stiprėtų ne tik mažylio atsparumas ligoms, bet ir kaulai.

  Pradinukams ir vyresniems: TERRA NOVA Gyvybingų bakterijų kompleksas
  Gyvybingų bakterijų kompleksas Kaip ir visi Terra Nova produktai, šios gerųjų bakterijų kapsulės turtingos augalinės kilmės prebiotikų – tikro supermaisto žarnyno bio-gyventojams: burokėlių ūglių ir šaknų sulčių milteliai, lapinių (kale) kopūstų ir daržinių špinatų milteliai prisideda prie darnesnio ir efektyvesnio žarnyno darbo. Kiekvienoje kapsulėje veikti pasiruošusios Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus / helveticus, Bifidobacterium lactis bakterijos – kad jūsų mokyklinukams šis ruduo būtų naujų patirčių ir atradimų, o ne sirguliavimų metas.

  preloader